Read Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü by Julia Quinn Free Online


Ebook Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü by Julia Quinn read! Book Title: Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü
The author of the book: Julia Quinn
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 25.64 MB
Edition: Epsilon Yayınları
Date of issue: 2008
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books:

Bayan Miranda Cheever, henüz on yaşındayken; "muhteşem güzelliğe" dair hiçbir iz taşımıyordu. Taa ki, yakışıklı ve gösterişli Vikont Turner, onun bir gün büyüyük çok güzel bir kadın olacağını söyleyene dek.. İşte o zaman Miranda, bu adamı sonsuza dek seveceğini biliyordu...

Oysa ilerleyen yıllar Miranda için ne kadar kolay olduysa, Turner için o kadar da acımasız olmuş; önemli bir kaybın altında ezilmiş, yalnız ve acı çeken bir adama dönüşmüştü.

Fakat Miranda yıllar önce günlüğünün ilk sayfasına geçirdiği bu gerçeği asla unutmadı... Kaderi olan bu aşkın, parmaklarının arasından kayıp gitmesine izin vermeyecekti...

Read Ebooks by Julia QuinnRead information about the author

Ebook Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü read Online! #1 New York Times bestselling author Julia Quinn loves to dispel the myth that smart women don't read (or write) romance, and in 2001 she did so in grand style, competing on the the game show The Weakest Link and walking away with the $79,000 jackpot. She displayed a decided lack of knowledge about baseball, country music, and plush toys, but she is proud to say that she aced all things British and literary, answered all of her history and geography questions correctly, and knew that there was a Da Vinci long before there was a code.

In 2010, Ms Quinn won her third RITA Award in four years and was the thirteenth author to be inducted into the Romance Writers of America Hall of Fame. Her books have been translated into twenty-eight languages, and she has been profiled in USA Today and TIME Magazine. Her twenty-third novel, The Sum of All Kisses, was released in late 2013.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü
Read EBOOK Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü by Julia Quinn Online free

Download PDF: ahane-bir-kadnn-gizli-gnl.pdf Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü PDF